telefon

690 069 300

email

info@eyse.eu

To co kochamy, czyli WSPINACZKA

Piękno przyrody, górski klimat i wyzwanie jakim jest dostanie się na szczyt to kwintesencja wspinaczki i powody, które ciągną nas do tego sportu. Aktywność ta nie jest jednak uzależniona od pogody czy terenu, ponieważ ścianki wspinaczkowe i bulderownie można znaleźć niemal w każdym większym mieście. Asortyment potrzebny do wspinaczki także staje się coraz bardziej różnorodny i bogaty w atrakcyjne akcesoria. Półki sklepów sportowych uginają się od sprzętów wspinaczkowych, co umożliwia wszystkim dobre przygotowanie się do bezpiecznej wspinaczki. W takich sklepach ze sprzętem górskim można znaleźć między innymi okulary do asekuracji, które dla niektórych są jeszcze nieznanym lub niesprawdzonym produktem. Wiele osób bowiem zastanawia się co takie okulary mogą im dać i jakie są ich walory.

Jak poradzić sobie z dyskomfortem podczas asekuracji?

Zapewne wielu z Was uwielbia się wspinać, ale niekoniecznie asekurować swojego partnera. Wiąże się z tym długotrwałe zadzieranie głowy do góry, a co za tym idzie, ból karku i drętwienie szyi, a nawet rąk. Każdy chciałby uniknąć tego nieprzyjemnego uczucia i stania w niekomfortowej pozycji. Dlatego właśnie wymyślono okulary do asekuracji! Jak one działają? Okulary te umożliwiają widzenie nie poprzez soczewki, jak w przypadku zwykłych okularów, a poprzez trójkątne pryzmaty. Opierają się one na zjawisku wewnętrznego odbicia, które zmienia kierunek patrzenia. Widzimy wtedy nie to, co jest przed nami, ale to co znajduje się nad nami. Zmieniające kierunek patrzenia pryzmaty, w jakie wyposażone są okulary, zapewniają nie tylko wyraźny obraz, ale też szerokie pole widzenia. Natomiast podwójna wizja umożliwia obserwowanie zarówno osoby wspinającej się jak i swojego otoczenia. Dzięki temu asekurowanie partnera staje się wygodniejsze i przyjemniejsze, a co najważniejsze, możemy zapomnieć o nieprzyjemnym bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz drętwieniu rąk! Okulary asekuracyjne są więc bez wątpienia  rozwiązaniem na dyskomfort wynikający z długotrwałego obserwowania osoby wspinającej się i można je z pewnością uznać za konieczny element naszego zestawu wspinaczkowego.

Jakie okulary wybrać?

Polski rynek artykułów sportowych jest coraz bogatszy i coraz bardziej zróżnicowany, a wybór często wiąże się z dużym dylematem. W sklepach ze sprzętem górskim jest też coraz więcej produktów wchodzących w skład ekwipunku wspinaczy. W związku z tym, skąd wiedzieć jakie okulary wybrać, aby asekuracja była komfortowa, bezpieczna, a nasz zakup trwały i wysokiej jakości? Najważniejsze przy wyborze dobrych okularów jest zwrócenie uwagi na materiały z jakich zostały wykonane. Bowiem jak wiemy, wspinaczka jest sportem podczas, którego wszystko może się zdarzyć, tak więc musimy się liczyć z ewentualnym upadkiem okularów i to z dużej wysokości. Dlatego ważne, aby okulary były wyposażone w mocne i wytrzymałe ramki, które posłużą nam na długie lata. Należy też zwrócić uwagę na ich elastyczność, która pozwoli dostosować ramki do kształtu twarzy i zapobiec spadaniu podczas asekuracji. Dodatkowym plusem w niektórych modelach jest możliwość noszenia ich razem z okularami przeciwsłonecznymi, ponieważ jak wiemy, oślepiające promienie słoneczne nie są pomocne w bezpiecznej asekuracji. Przy zakupie wybranych okularów warto też pamiętać o wytrzymałym etui, będącym ochroną dla naszego nowego, wartościowego nabytku. I na koniec należy oczywiście zadbać o jakość pryzmatów, by zapewniały precyzyjną widoczność i szerokie pole widzenia. Po dokonanym wyborze i zakupie idealnych dla siebie okularów, wspinaczka stanie się jeszcze większą przyjemnością i satysfakcją. Natomiast asekuracja będzie już miłym odpoczynkiem dla zmęczonych mięśni i komfortowym dopingowaniem partera, przy zdobywaniu coraz lepszych wyników podczas wspinu.

 

O nas

Firma Eyse oferuje szeroką gamę okularów specjalistycznych, a także urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych, takich jak np. Exogen wspomagający zrost kostny.

Informacje

Cennik okularów

Współpraca dla firm

Kontakt

690 069 300

info@eyse.eu

Facebook

Instagram

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.